Ztraceno v překladu

28. prosince 2010 v 20:22 | Myia |  Filmy
Ztraceno v překladu

Rok: 2003
Režie: Sofia Coppola

Bob Harris (Bill Murray) je poměrně starší herec, který točí v Tokiu reklamu na whiskey. Již na začátku filmu sledujeme, že jeho život nebude přesně to pravé. Se svojí manželkou komunikuje pomocí faxu a působí celý bez života. Dále nám na scénu vstupuje Charlotte (Scarlett Johansson). Mladá, krásná a na první pohled vyrovananá žena. Do Tokia přijela s manželem, který je fotograf a má tu nějakou práci. Oba je spojuje jeden problém... nemohou spát. Sledujeme, jak tráví dny, které nejsou nijak vzrušující. Prostě se snaží jenom žít. Je zajímavě zachycena jedna věc. Člověk může Japonsko obdivovat, jeho krásnou kulturu a nám cízí zvyky, ale přesto se tam cítí odstrčeně nebo obyčejně nepříjemně. Jednoho večera u baru spolu tito dva prohodí pár slov a ve zbytku filmu je znázorněn velice zajímavý vývoj jejich vztahu. Nejedná se však o nějakou přeslazenou romantiku, ale přívětivě lidský příběh.

Můj názor:

Dlouho jsem čekala na věc, která mě zaujme natolik, abych nastartovala tenhle blog. A když jsem kurzorem myši najela na tenhle film k přehrání, neměla jsem ani ponětí, že to bude právě on. Slyšela jsem o něm už před delší dobou. Tedy... byla na něj reklama na obalu mého oblíbeného muzikálu, Chicaga. Už ani nevím, jak mi pod ruku přišla informace, že se celý film odehrává v mém oblíbeném Japonsku, ale díky za ni.

Herecké výkony pro mě byly milým překvapením. Bill Murray... co se vám u něj vybaví? Je jasné, že známí Krotitelé duchů nebo mně ještě Charlieho andílci a Zombieland. Ale tuhle mnoha rozměrnou (dle mě) roli zahrál s lehkostí sobě vlastní a bez zbytečných gest. Ano, přesně to, nenucenost a přirozenost. Někomu se to tak zdát nemusí, ale já na něj nemyslela jako na herce, ale jako na skutečnou lidskou bytost. Se Scarlett Johansson jsem moc velké zkušenosti zatím neměla, spíš ji brala jako tu hezkou, ale zde jí patří potlesk. Její úsměv prozářil celý film a vystihla to, co vystihnout měla. Pak zmínit už jen Giovanniho Ribisiho, já ho mám zafixovaného jako podivného bratříčka Phoebe ze seriálu Přátelé, který neurazil a Anna Faris, ta na mě byla moc přehnaně střeštěná, ale nijak extrémně mi dojem z filmu nezkazila.

Poslední věc, kterou by chtěla znímit... jako u většiny filmů nebo seriálu jsem se musela kouknout na recenze na stránce csfd.cz. Napřed jsem byla ráda, kolik má film kladných hodnocení, ale když jsem přišla na ty záporné, trochu na mne přišly pochybnosti. Což byla veliká hloupost. Stojím si za tím, že ten film je dobrý a komu přišel nudný, moc ho nechápu. Možná to bylo tím, jak moc mám sama Japonsko ráda a sleduju zkoumání jeho kultury. Ale za svým názorem si stojím. Konec se někomu mohl zdát zvláštní, ale já bych ocenila, jak jejich vztah dopadl... realisticky a přirozeně, žádné romantické zbytečnosti. Přestože je celkem zvláštní, jak ji našel, ale nevadí. Jedna velká tečka a oznámení: Skvělý film, který můžu s klidným svědomím doporučit.


 


Komentáře

1 Ayra Kirosaku Ayra Kirosaku | Web | 28. prosince 2010 v 23:54 | Reagovat

Taak po tvojej recenzii môžem len usúdiť , že je to film , ktorý sa oplatí pozrieť? Prečo? Lebo máš realistický pohľad na vec a rozhodne si tvoje odporúčanie vezmem k srdcu.
Plus som šťastná, že tu bolo niečo čo ťa donútilo naštartovať tento blog. Ooo áno štart , na ktorý som dlho a pocitvo čakala. Som šťastná a vítaj v svete blogerov Myia-nee .
Plus musím ti pochváliť krásny desing.....ktorý proste zobrazuje to čo zobrazuje a mne privádza myšlienky na isté veci, ale veď ty vieš.

2 Ayra Kirosaku Ayra Kirosaku | Web | 29. prosince 2010 v 1:06 | Reagovat

Aleee no Myia-nee netop za zo mňa nie žeby som ťa nechcela nosiť vo flaške alebo tak, ale predsa len vcelku to máš istejšie :).
A áno poznám tvoje nestíhanie predsa len moje je na tom v poslednej dobe podobne, ale na teba si čas nájdem :)
a hej s tou poznámkou s rodinkou? neviem bol to len môj pocit, alebo tam bolo niečo so žiarlivosťou? dúfam, že nie lebo ty si ty rodinka je rodinka a každý ma v mojom srdci svoje miesto :) a raz na tak dlho prídem aj za tebou.
A áno pri desingu prevládajú myšlienky na Ryoheia bodaj by aj nie :D a áno aj na okolnosti v príbehu asi tak :D

3 Ayra Kirosaku Ayra Kirosaku | Web | 29. prosince 2010 v 11:28 | Reagovat

Myia-nee urob si dakedy desing s KHR keby som bola väčší talent tak ti nejaký urobím, ale Ayra je prote Ayra a s grafikou to vzdala. :D And soo.
Btw čo sa tvojho nosenia vo flaške týka tak je to lepšie akoby som mala inštantnú kamarátku v prášku. Ach sakra...kamarátka v prášku to je. Odkiaľ zas beriem moje myšlienky? :D tomu asi v živote nepochopím nuž nevadí to sú tie naše spoločné myšlienkové pochody.
A dúfam, že v tom nebola pretože by som bola nerada a predsa len vieš ako na tom veci sú.  No nie? :)
a inak mne sa tá ružová páčila sa nesťažuj a to ružovú nemám rada a navyše zbožňujem tvoje desingy
zatiaľ NKMASÚ :D *viď mail* :D znie to ako nejaká výskumná skupina, čo skúma namimori :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama