Scott Pilgrim proti zbytku světa

14. ledna 2011 v 17:01 | Myia |  Filmy
Scott Pilgrim proti zbytku světaRok: 2010
Režie: Edgar Wright

Představte si, že je vám něco přes dvacet, hrajete v podivné kapele na basovku, bydlíte se svým kamarádem gayem (přičemž všechny důležité věci v bytě patří jemu), máte jednu obrovsou milostnou jizvu z minulosti a chodíte se sedmnácitelou středoškolačkou, která je Číňanka. Zní fakt dobře, ne? Přesně takový je Scott Pilgrim. Jednoho dne ve svém snu ale uvidí dívku s podivnými růžovými vlasy a hned na to ji potká v knihkupectví. Náhoda? A ještě větší náhodou je, že se objeví na stejné párty jako on, jmenuje se Ramona Flowers a podle něj je to dívka jeho snů. Není ani náhoda, že spolu jdou za chvíli na radne. Jenomže nechodí on se svojí středoškolačkou? Ano, je to tak, ale rozejde se s ní po zvláštní události... jeho kapela hraje v jednom klubu a najednou střechou prorazí podivný týpek, který tvrdí, že je Ramonin expřítel (podrobněji jeden z jejích zlých sedmi expřítelů) a pokud s ní chce chodit, musí ho Scott porazit. Divný film? A co když vám povím, že celý film má komixový nádech, je neuvěřitelně bizardní a na hlavu postavený? Sledujme teda Scotta Pilgrima, kterému v cestě k jeho velké lásce stojí sedm zlých expřítelů a jejich doslova nadpřirozené schopnosti.

Můj názor:

A mně se to líbilo. Tak co, jsem trochu geek, ale žádným způsobem mi to nevadí. Tenhle film rozhodně není pro všechny. Je to skutečně na hlavu padlé, přeskakuje se z jedné scény na druhou a do toho ještě všemožné komixové nápisy.  Ale pokud vám tyhle věci nebudou vadit, je to parádní film, u kterého se nasmějete a navíc uvidíte i hlubší smysl. Scott v podání Michaela Cera mi byl moc sympatický a jeho "I have to pee." mě vždycky dostalo. Hlášky jsou z rozhodně nezapomenutelné. Neměla jsem ani tušení, že existuje Veganská univerzita, máte jako vegan napřirozené schopnosti a můžete být bi-naštvaní. Ano, moje nejoblíbenější scénka. "Byla jsem trochu bi-zvědavá." Následná reakce: "No, miláčku, já jsem trochu bi-naštvaná." Přestože je tenhle film hodně diskutabilní, já si ho velmi užila. Ani mi nevadil jistý podíl romantiky a tomu říkám úspěch.

Zároveň chci dodat, že pokud byste měli zájem o film na motivy komixu z roku 2010, nejspíš bych víc doporučila Kick Ass. Recenzovat to nebudu, protože sem dávám jenom věcí, které jsem právě viděla/přečetla, ale je to tak. Ale rozhodně bych tyhle dva filmy nesrovnávala. Mají jiné kouzlo ve svých specifických oborech a na Scotta Pilgrima by se zanevřít nemělo.


 


Komentáře

1 Ayra Kirosaku Ayra Kirosaku | Web | 15. ledna 2011 v 10:37 | Reagovat

znie to dosť zaujímavo s myšlienkou, ktorá sa mi pozdáva hohoho :D ale na Kick Ass to mať nebude to bolo tak maximálne dokonalé , že to proste nešlo. zbožňujem takéto filmy čiže ak bude čas si to pozriem len by to vážne chcelo trošku toho času. Trošinkuuu :D
Ehm ehm prepáč za toho Yamamota , ale ja som tam ten obrázok pôvodne dala kvôli tebe a som chcela prispieť nejakým článok akurát som nevedela akým a asi si začnem robiť rozcestníky na recenzie lebo tým najlepšie zabíjaš priestor na články na blogu :D and so.
Čo som to ešte chcela ehm ehm Yamamoto po 22,00? :D he is already waiting...4 youu :D

2 Sayumi Sayumi | Web | 23. ledna 2011 v 12:04 | Reagovat

aaa scott pilgrim! Ten film mám neuveriteľne rada, spolu s komixom! Nápad bol úplne úžasný a režisérovi sa to podarilo skvele spracovať - tak, že čaro komixu vôbec nevyprchalo, aj napriek tomu, že je to v pohyblivej forme...to sa veľa ľuďom nepodarí :D a hlavne kvôli tomu súhlasím s tým, že ten film nie je pre všetkých... ale dôležité je, že sú ľudia, ktorí sa v ňom našli >:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama