Černá labuť

8. března 2011 v 15:50 | Myia |  FilmyRok: 2010
Režie: Darren Aronofsky

Nina je mladá nadějná baletka posedlá dokonalostí. Žije pořád se svojí matkou, bývalou baletkou, která se k ní chová jako k malé holčičce. Nině se dostává šance, když je hlavní tanečnice z jejich souboru propuštěna. Thomas, uměleceký šéfr baletu, se totiž rozhodně začít novou sezónu Labutím jezerem a shání baletku, která v představení dokáže zatančit obě dvě hlavní role... Bílou i Černou labuť. Dle něj je Nina na Bílou labuť dokonalá, ale pochybuje o jejích schopnostech pro svůdnou Černou labuť. Přesto ji jako Labutí královnu obsadí. Nina je šťastná, trénuje ještě víc, ale na její povaze můžeme sledovat, že se něco mění. Něco velice podezřelého. Má určité podivné vidiny, o který nevíme, jestli jsou vůbec reálné nebo ne. Do její přípravy na premiéru se připlete ještě nová baletka v jejich souboru, Lily. Lily je narozdíl od Niny volnomyšlenkářská, odvázaná a velice svůdná. Prostě vhodná pro Černou labuť. Napřed to vypadá, že jsou ty dvě kamarádky (a více než to), ale co když ji Nina začne paranoidně podezřívat, že jí chce ukradnou roli? Sledujeme tedy svět baletu, který je sice tak ladný, jak se zdá, ale každý úspěch přináší své oběti.

Můj názor:

Ano, konečně jsem si pustila film, o kterém spousta lidí mluví a bylo to... moc dobré. Sice se mi nijak zvlášť nelíbila práce s kamerou (nebylo to tak špatné, zajímavě natočené, ale zároveň trochu trhané) a některé předvídatelné věci, ale děj měl spád a bylo to nádherné psychologické drama. Alespoň pro mě. Pochopila jsem, proč někteří lidé tvrdí, že je to takové slabší porno. Ale já s tím nesouhlasím. Stejně jako v knížkách Chucka Palahniuka je tu prostě normální lidská sexualita dána více najevo a nezakrývána. Výkon Natalie Portman byl ovšem na celém filmu to nejlepší. Považuju ji za skvělou herečku už od té doby, co jsem viděla V jako Vendeta a tady mě v tom ještě více utvrdila. Mila Kunis to také zahrála dobře, jen o něco méně přesvědčicě, podle mě. Sečteno, podtrženo, tenhle film doporučuji všem, co mají rádi pořádné psychologické drama, trochu záhadna a nevadí jim sexuální otevřenost.


 


Komentáře

1 Ayra Kirosaku Ayra Kirosaku | Web | 8. března 2011 v 21:29 | Reagovat

Psychologické drama? hohoho to je ako fil pre mňa ...presne pre mńa čo viac povedať :D aww momentálne ho sťahujem aby som si ho čo najskôr mohla pozrieť...uprednostňovala by som zajtra ak by bolo času. Popísala si to dobre a poviem to narovinu. Svet baletu vždy bol vždy bude...a je zaujímavý , záhadný a obetavý. Neviem mňa osobne baletky vždy fascinovali plus dokázať vyjadriť svoje pocity tancom je obdivuhodné ak nie viac než to , čo viac dodať. Mimochodom som rada a predpokladám, že hlavne vďaka prázdninám si na blogu znovu aktívna. Som im vďačná! urobili aspoň jednu rozumnú vec v živote :D
etoo nee čo som to ešte chcela ach už viem! :D pre vás milovať idiota musí byť rozhodne ťažké ty vieš o čom ten nadpis hovorí však sestrička? :D ja viem, že áno a tak ako hudba spojená s literatúrou to bolo skvelé a úžasné som si ba priam nemohla pomôcť ako ma to dostalo do záchvatu smiechu :D I´m reading book...ám nohu Ayry Kirosaku :D nevadí nevadí nevadí. A som rada za podobné názory nás dvoch, ale ono to proste sedí , keď sme to my. Ozaj ten desing čo máš teraz je úžasne krásny. Neviem či už som ti hovorila :)
a ja chcem tiež sošku Oskara v ruke...ale to je Ichinose-sama úžasný muž, ktorý je schopný dostať sa ku všetkému :D etoo nee a ešte k príbehu som rada, že sa ti páčil a predsa len obe máme obrovskú slabosť na 8059 , kde sa ukeidný Gokudera zamiluje prvý awwww :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama