Kokuhaku

13. srpna 2011 v 22:50 | Myia |  Filmy

Rok: 2010
Režie: Tetsuya Nakashima

Film začíná v jedné třídě na nižší střední škole, kde všichni pijí povinně mléko. Třídní učitelka pak všem oznámí, že odchází ze svého zaměstnání. Ještě předtím jim však chce něco říci, přestože většina studentů stejně neposlouchá. Začne mluvit o jistém spisovateli, o jejím přístupu jako učitelce, o muži svého života a nakonec se dostane ke svojí dceři, která nedávno zemřela. Hned na rovinu řekne, že byla zavražděna dvěmi studenty té třídy. Všichni okamžitě zporozní. Aby neříkala jména, označí ty dva jako A a B, ale všem je hned podle popisu jasné, kdo to je. První, Shuya Watanabe, je velice nadaný student s úspěchy z vědeckých soutěží. Sestrojil peněženku proti zlodějům, která vydává elekrické výboje. Jako první ji vyzkouší právě na třídní učitelce a následně tajně i na její dceři. K tomu si přizve druhého studenta, Naokiho Shimomuru, jaký není nijak výjimečný, ale hodí se mu pro plán. Třídní učitelka, paní Moriguchiová, jim oznámí, že to nebyl elektrický výboj, co zabil její dceru, ale hození do bazénu, u kterého všechno provedli. To udělal Naoki, jakmile Shuya odešel. A poslední informace, kterou sdělí je, že těm dvěma dala do mléka krev nakaženou virem HIV (od otce její zemřelé dcery, již zmíněného známého spisovatele). Pak nastávají prázdniny. Po těch třída dostane nového, mladého a velice energického učitele. Naoki přestane chodit do školy, ale Shuya v tom ještě dál pokračuje. Je na něj uskutečněno hromadné šikanování a Naoki se zatím doma chová jako šílenec, což velice špatně snáší jeho matka. Sám se nemyje, ale přitom drhe všechno okolo sebe (aby se jeho matka náhodou nenakazila). Do všemu ještě jako pozorovatel přistupuje jedna ze studentek, Mizuki Kitaharová, která se sblíží se Shuyem. Celý film je nervydrásající drama o pomstě, osobních vyznáních a dnešní mladé zkažené generaci.

Můj názor:

K tomuhle filmu jsme se dostaly náhodou s jednou mojí kamarádkou a jsem za to ohromně vděčná. Nebylo mi jisté, co od toho mám čekat a skoro mi to vyrazilo dech. Tenhle psychologický (a především i psychopatický) film mě dostal se vším všudy a ani na chvíli mě nenudil. Každá vteřina toho filmu byla dokonale využitá, herecké výkony byly famózní a ještě všechno skvěle podtrhnul soundtrack, jaký jsem si musela okamžitě stáhnout. Co víc si od filmu přát. Teď začínám uvažovat nad tím, že bych si moc ráda přečetla knížku, podle které je natočený. Je to prostě něco výjimečného a takové úžasné drama se v dnešní době moc nevidí. Ano, točí se spousta dobrých filmů, ale tohle je pro mě osobně vrchol přesně trefený do mého vkusu. Z hereckých výkonů bych chtěla zmínit Yukita Nishia. Ten zahrál Shuyu zcela famózně a to je na jeho věk (o rok mladší než já sama) dost obdivuhodné. Nebylo to určitě nic jednoduchého, ale zhostil se toho profesionálně a jeho výstup nepůsobil přehnaně, což při Shuyovi bylo velké nebezpečí. Ještě Takako Matsu mě mile překvapila jako učitelka Moriguchiová. Také pro ni muselo být těžké působit nenuceně, ale zvládla to ohromně. Všeobecně bych herecké obsazení označila za vysoce nadprůměrné. Tenhle film je jednoduše trefa do černého a přeju si, abych narazila na víc takových geniálních věcí.

 


Komentáře

1 Ayra Kirosaku Ayra Kirosaku | Web | 28. září 2011 v 22:26 | Reagovat

konečne som si našla čas tento článok okomentovať. Som na seba hrdá. Tento film bol najlepším, čo som kedy videla a som si istá,že to platí aj do budúceho  času. Kokuhaku bolo úžasné úplne vo všetkom. Cez nápady, kameru, scénare, hercov až k prostrediu. Tiež som nevedela, čo od toho čakať, ale neľutujem, že sme si to pozreli ani náhodou to neľutujem, pretože toto boli jedny z najzmyselnejľie strávených hodín môjho pozerania, pretože kokuhaku je a bude moja srdcovka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama