Manga

Doushitemo Furetakunai

29. prosince 2010 v 14:35 | Myia
Doushitemo Furetakunai


Rok: 2008
Autorka: Yoneda Kou

Shima Toshiaki hned první den v nové práci potká při cestě výtahem muže, který na jeho vkus hrozně smrdí. Později zjišťuje, že je jeho nový šéf, Togawa Yousuke. Ale to by přece nebylo nic neobvyklého, dokud se Togawa o Shimu nezačal zajímat. Tedy... napřed ho zve různě na oběd a snaží se o něm zjistit víc, ale on ho stále odmítá. Přesto Shimu jednoho dne donutí k večeři, po které ho políbí, dotáhne k sobě domů a mají spolu sex. A takhle to pokračuje. Jenomže je tu Shimova minulost. Odešel z předchozí práce kvůli tomu, že tam měl s jedním můžem vztah a pořád to má ve své mysli značně zafixované. Togawa tuhle věc pomíjí (až na to, že jednou Shimovi zavolá jeho ex a on mu do telefonu odpoví pěkně nerudně), protože on sám měl nelehkou milonost své rodiny, jenomže ho to viditelně nepoznamenalo. Tahle manga zachycuje homosexuální vztah, který začal jedním večerem a vyústil ve smutný druh lidského dramatu. Nic totiž není ideální a vždy se vyskytne věc, která chce dva lidi rozdělit. Říct "miluji tě" nestačí, musíte překonat ještě spoustu dalších překážek.

Můj názor:

Při téhle manze jsem byla skutečně ráda, že mě chytilo čtení yaoi. Za celou mangu jsem si zamilovala Togawu. Byl pohledný, milý a jeho přístup k životu je pro mě vážně nezapomenutelný. Ale kompletně celé dílo uchopilo moje pocity a dělalo si s nimi, co chtělo. Budu si muset od Yonedy Kou přečíst více věcí, jestli tohle nebyla pouze náhoda. Ano, bylo to drama, ale zároveň jsem se nasmálala u spousty věcí. Shimy mi bylo líto, ale naštval mě, jak dokázal Togawu i sám sebe trhat doslova na malé kousky.

Pokud někomu nevadí yaoi scénky, rozhodně doporučuji. Přestože tam rozhodně nebyly to hlavní a nejdůležitější roli hrály lidské pocity. Kdo má citlivou povahu, radím připravit si kapesníčky a trochu zatnout zuby. Ale užijte si koncert příjemné kresby, strhujícího příběhu a hlavně umírněného vypravování, které je ve všem důležité.


 
 

Reklama